Zatúlané labky

Leto už klope na dvere, školské brány sa pomaly zatvárajú a deti budú odmenené za celoročnú prácu vysvedčením. Mnohí za odmenu dostanú zvieratko. Ale čo potom, keď bude treba ísť opäť do školy? Zvládnu všetci zodpovednosť za živého tvorčeka? Aký osud postihne niektoré zvieratká?

O tom nám do školy prišiel porozprávať v stredu 28.6.  ujo Tomáš z OZ Zatúlané labky. Hovoril deťom o tom, že mať živé zvieratko je veľká zodpovednosť. Nie je to hračka, ktorú môžeme len tak odhodiť na ulicu alebo ju hodiť do vody. Je smutné, že aj takéto veci sa stávajú. Preto s priateľmi zvierat založili OZ Zatúlané labky. Poskytujú domov pre nechcené alebo aj týrané zvieratká.

Učia ich nebáť sa ľudí a budovať novú dôveru v človeka. Mnohým nájdu aj nový domov, kde sa zvieratká cítia dobre a sú ľúbené. Poradil nám, ako aj my môžeme priložiť ruku k dielu, ako sa zachovať pri záchrane zvieratka. Dôležitými pomocníkmi sú tiež členovia polície. S ujom Tomášom prišli aj dvaja psíci. Ukázali deťom, že sú priateľskí a na zlé skúsenosti s ľuďmi zabudli vďaka úsiliu ľudí z OZ Zatúlané labky.

Veríme, že slová uja Tomáša a jeho kamarátov z polície padnú na úrodnú pôdu a z našich detí budú zodpovední majitelia zvieracích miláčikov. Vyslovujeme im veľké „ ĎAKUJEM“.

Mgr. Zuzana Freyová