Čitateľská dielňa

27. 06. 2023 sa konala v našej škole čitateľská dielňa, ktorú v rámci projektu Čítam o neslobode realizovalo OZ Na zelenej lúke zastúpené Mgr. H. Zeleňákovou, PhD.
Zúčastnili sa jej žiaci 5. – 9. ročníka, ktorí radi čítajú a zaujímajú sa o históriu 20. storočia.
Žiaci diskutovali o tom, čo si predstavujú pod pojmom sloboda, ako sa prejavuje nesloboda a oboznámili sa s dejinami zakreslenými do komiksov. Dočítali sa o veteránoch a väzňoch, ktorí spomínali na 2. svetovú vojnu, o chlapcovi, ktorý vyrastal za železnou oponou, o Anne, po ktorej zostal iba denník a o iných smutných osudoch z čias fašizmu či komunizmu.
Žiaci v školskej knižnici strávili príjemné dve hodiny, kde sa prostredníctvom komiksov
oboznámili s citlivými témami našej histórie. Veď ako sa hovorí Poznanie minulosti nám pomáha pochopiť prítomnosť a pripraviť sa na budúcnosť.

Mgr. Katarína Seidlová