Školská exkurzia Topoľčianky

Žiaci prvých ročníkov sa na hodinách prvouky učili o zvieratách. Nezvyčajné a veľké zubry mohli na vlastné oči vidieť v zubrej obore v Žikave pri rannom kŕmení 7. júna. Dozvedeli sa zaujímavosti o týchto velikánoch a o spôsobe ich života. Presvedčili sa, že zvieratá sa o svoje mláďatá naozaj starajú a aj v ich živote existujú isté pravidlá. Pri prechádzke lesom si overili svoje znalosti o rastlinách, o ktorých sa taktiež učili na hodinách prvouky.

Ich ďalšie kroky viedli do Národného žrebčína Topoľčianky. Spoznali vzácne druhy koní Lipicany a koníka, ktorý bol darovaný kráľovnej Alžbete II.

Dážď, ktorý im stál za pätami už od rána, ich prekvapil až  pri príchode do školy a tak sa im exkurzia vydarila na výbornú.

Mgr. Zuzana Freyová