Exkurzie z Fyziky

Návšteva očnej ambulancie

V 8.ročníku na fyzike sa venujeme téme Optika. V rámci učiva preberáme optické vlastnosti oka a optické prístroje. Veľmi nás teší, že práve túto časť fyziky si môžeme prepojiť s praxou a to exkurziou v očnej ambulancii u pani MUDr. Adriany Havlasovej v Šuranoch. Okrem optických prístrojov si žiaci môžu preveriť stav svojho zraku, vidieť cievy na sietnici, či zmerať očný tlak.

Veľmi sa tešíme tomu, že môžeme absolvovať takýto druh vyučovania, a máme možnosť vidieť ako prebieha vyšetrovanie zraku , ktorý potrebujeme v živote  všetci.

Exkurzia - Synagóga  Šurany

Už veľakrát sme navštívili múzeum v Synagóge, aby sme si prezreli rôzne muzeálne exponáty a výstavy. Tentokrát sme  ale prišli, v rámci VTV, aby sme si pozreli exponát viac ako storočného hodinového stroja. RNDr. Miroslav Eliáš nám veľmi zaujímavým spôsobom porozprával a predviedol činnosť hodinového stroja, ktorý bol umiestnený na kostolnej veži v Šuranoch ešte v XIX. storočí. Mohli sme si sami vyskúšať ako pracujú takéto historické  hodiny. Boli sme veľmi radi, že práve takýto zreštaurovaný hodinový  stroj máme možnosť vidieť  v našom meste v Šuranoch.

Autoškola KRC Šurany

Vodičský preukaz je v súčasnej dobe nutnosťou, ktorú každý človek potrebuje vo svojom živote, najmä v práci. V siedmom ročníku sa žiaci stretávajú so spaľovacími motormi, preto na prepojenie s praxou je pre nás dôležitá návšteva autoškoly. Žiaci si môžu pozrieť nielen motor auta, ale i dozvedieť sa všetko ohľadom vodičského preukazu.

Ďakujeme Autoškole KRC že nám každoročne umožňuje takúto  zaujímavú exkurziu.

Mgr. Helena Sláviková a žiaci 7.A,B a 8.A