Beseda so spisovateľkou Natali Fox

Dňa 15.06.2023 počas tretej vyučovacej hodiny sa žiaci Základnej školy, SNP 5 , Šurany stretli v školskej knižnici so sympatickou spisovateľkou Natali Fox.
Besedy sa zúčastnila i naša p. riaditeľka Mgr. Monika Keméňová a pozvanie prijala i p. knihovníčka Mgr. Zuzana Kurucová z Mestskej knižnice Michala Matunáka v Šuranoch.
S Natali sme diskutovali nielen o jej fantasy sérii Katja, ale i tom, čo obnáša byť spisovateľom samovydavateľom, či o tom, čo rada robí vo svojom voľnom čase. A prezradím vám, že Natália sa vo svojom voľnom čase venuje napríklad vyrábaniu drevených magnetiek, ktoré podarovala aj všetkým zúčastneným žiakom. Štyridsaťpäť minút utieklo ako voda a beseda sa nezadržateľne chýlila ku koncu. S Natali sme však mali ešte jednu milú povinnosť a to, vylosovať a odmeniť jedného žiaka, ktorý sa pred besedou zapojil do kvízu a školskej štafety v čítaní autorkinej prvej knihy Katja - Prebudená mágia. Šťastie sa usmialo na Matúša Slováka zo 6. B. Potom nám zostal už len malý priestor na žiacke otázky, ktorých veru nebolo málo! V úplnom závere si žiaci mohli zakúpiť knihy podpísané autorkou, ktoré boli pre naše čitateľky a čitateľov dnes asi tým najcennejším úlovkom. Naprázdno neobišla ani naša školská knižnica, do ktorej autorka venovala obe časti série Katja, takže milí žiaci, knihu si odteraz môžete požičať v našej školskej alebo aj mestskej knižnici.
Milí žiaci, účastníci besedy, verím, že ste si dnešnú akciu užili minimálne tak ako ja, Natali Fox ďakujem, že pozvanie prijala a dúfam, že sa u nás cítila dobre a do roka sa snáď dočkáme aj sľúbenej tretej časti knižnej série Katja. 😉
Mgr. Renáta Hatinová