Exkurzia deviatakov do Trenčína

Dňa 22.5.2023 sa uskutočnila exkurzia do Trenčína, ktorej sa zúčastnili žiaci deviateho ročníka doplnení o niekoľkých šiestakov.

V pondelok o 8:00 hod. bol zraz na autobusovej stanici v Šuranoch, odkiaľ nás čakala pomerne dlhá cesta do Trenčína. S pribúdajúcou horúčavou sa stali podmienky v autobuse neznesiteľné – obzvlášť pre niektorých žiakov J. Konečne sme prišli do cieľa našej cesty. Príjemne nás osviežila cesta v tieni stromov trenčianskeho lesoparku Brezina, po ktorej nás pani učiteľka viedla smerom k Trenčianskemu hradu. Keďže výstup dal mnohým z nás zabrať, dobre padol oddych a malé občerstvenie na lavičkách pri hradnom opevnení.

Odpočinutí sme sa mohli lepšie sústrediť na výklad pani lektorky, ktorá nám porozprávala zaujímavosti o histórii Trenčianskeho hradu a ukázala nám jeho vnútorné priestory. Vonkajšie nádvoria, výstup na Matúšovu vežu či hĺbku Omarovej studne sme už potom preskúmali sami. Po ceste späť sme sa doslova „zošmykli“ na pešiu zónu a osviežili sa vodou z pekných mestských fontán. Potom sme už opäť autobusom poriadne vyhladovaní nabrali smer trenčianske nákupné centrum Laugaricio. Cesta domov ubiehala pokojne, za občasného spevu, krátko pred siedmou hodinou večer sa nás naši príbuzní na autobusovej stanici konečne dočkali.

Pre žiakov deviateho ročníka bol toto jeden z posledných výletov na našej SNP-čke, a preto sme si ho naplno užili.

M. Szlamenka, N. Oščipovská, 9.B