Láska kvitne v každom veku

Je tu mesiac máj, lásky čas a s ním výzva LÁSKA KVITNE V KAŽDOM VEKU. Je obmenou vianočnej výzvy „Koľko Lásky sa zmestí do krabice od topánok“, ktorá sa vďaka úžasným ľuďom stala už tradíciou.  Do vianočnej výzvy sa naša škola zapája už niekoľko rokov, preto sme sa rozhodli zapojiť aj do novej výzvy. Naši žiaci dostali opäť možnosť potešiť srdcia seniorov. Žiaci na prvom stupni a v ŠKD vytvorili pohľadnice s motívom kvetov a vpísali do nich krásne slová. Žiaci z celej školy nosili v priebehu týždňa črepníkové kvety, prípadne prázdne črepníky, do ktorých boli zasadené ďalšie rastlinky. Takto sa nám podarilo zozbierať 60 krásnych rastlín, ktoré premenia izby našich seniorov na rozkvitnuté jarné lúky plné kvetov. V stredu 17. mája odniesli deti z 3. B triedy tieto pohľadnice a rastlinky do Domova Jesienka. Deti seniorom zaspievali piesne, seniori zaspievali ich hymnu a spolu sme si všetci zaspievali známu ľudovú pieseň Sedemdesiat sukieň mala. Starkí sa veľmi potešili milým darčekom a deti odmenili krásnymi srdiečkami.

Naše poďakovanie patrí i pánovi Michalovi Hajnovičovi, ktorý nám pomohol preniesť všetky rastlinky autom do Jesienky.
                                                                               Mgr. Mariana Sádovská