Cesta slovanskou históriou

Dňa 24.10. 2019 sa žiaci našej školy zúčastnili náučného divadelno-šermiarskeho programu Cesta slovanskou históriu, v ktorom sa oboznámili s dejinami našich predkov.

Pomocou slovanského šamana cestovali časom od obdobia avarských vpádov, kedy naše územie drancovali nájazdníci z ázijských stepí a zo západu Frankovia. Našťastie na naše územie zavítal franský kupec Samo, ktorý nám doniesol zbrane a aj iné výdobytky doby a podarilo sa nám nátlaku zbaviť. Žiaci sa tiež oboznámili s pohanskými zvykmi, dejinami Veľkej Moravy, príchodom Konštantína a Metoda, bojmi s Frankmi, príchodom Maďarov až po korunováciu Štefana I. Veľkého.

Počas programu si mohli prezrieť dobové kostýmy, historické zbrane i šermiarske súboje v humorných divadelných scénkach. Zážitkovou formou sa dozvedeli zaujímavé historické fakty a boli interaktívne zapájaní do programu.

Ďakujeme a tešíme sa na ďalšie stretnutie s Via historicou.