Šoltésové dni 2022

Nielen naši žiaci sa sústavne vzdelávajú, ale i naši učitelia  si musia dopĺňať svoje vzdelanie na rôznych školeniach, workshopoch alebo konferenciách.

Konferencia  Šoltésové dni 2022 pre učiteľov fyziky sa uskutočnila v októbri 2022 v priestoroch FMFI UK, Vedeckého parku UK a zážitkového centra vedy Aurélium v Bratislave.

Konferencia sa už tradične uskutočnila  formou dielní, ktoré boli doplnené odbornými prednáškami. Pozvanými prednášateľmi boli prof. RNDr. Fedor Šimkovič, CSc. a RNDr. Roman Nagy, PhD. z Fakulty matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského v Bratislave.

Tešili sme sa z  prednášok o výskume neutrín, o Webbovom teleskope, alebo o fyzike oblakov a zrážok. V rámci dielní sme si mohli vyrobiť rôzne pomôcky, ako napríklad tester vodivosti, alebo indikátor malého prúdu, ktorý už naši deviataci mohli na hodine fyziky vyskúšať. Šiestaci a ôsmaci  zase využili kocky z 3D tlačiarne.

Druhý deň konferencie prebiehal v zážitkovom centre vedy Aurelium (www.aurelium.sk) čo pre nás znamenalo, že  sme si mohli pozrieť  a vyskúšať mnohé exponáty.

Mgr. Helena Sláviková