Dopravná výchova v CVČ

Prišla jeseň a spolu s ňou aj návrat žiakov do školských lavíc. Každé ráno vykračujú žiaci po chodníkoch či cestách do školy. Okolo nich uháňa množstvo áut a bicyklov, stretávajú ďalších uponáhľaných chodcov. Je dôležité, aby sa vždy dokázali bezpečne dostať do školy i späť domov. Aj tentokrát nám pri realizácii dopravnej výchovy a hlavne v praktickom precvičovaní jazdy na bicykloch, kolobežkách po cestách vyšlo v ústrety centrum voľného času v Šuranoch. V pondelok a utorok, t. j. 10. a 11. októbra, sa všetky triedy 1. - 4. ročníkov našej školy zúčastnili krátkeho výcviku v oblasti dopravnej výchovy. Zopakovali si základné pravidlá pri pohybe po ceste a chodníkoch, pri jazde po cestách, pri prechádzaní cez cestu, poznávali dopravné značky aj význam rôznych značení na ceste. Počasie nám aj tento raz prialo a my sme sa v sprievode slnečných lúčov a slabého vetríka mohli múdrejší a skúsenejší vrátiť bezpečne späť do školy.

Mgr. Monika Mazúchová