Zaujímavé dni v 2.A

Aj tento rok sme sa v našej triede rozhodli pripomenúť si dni, ktoré bežne neoslavujeme.
26. 9. Európsky deň jazykov sme si pripomenuli potrebu vzdelávania sa v cudzích jazykoch, zopakovali sme si hravo angličtinu a keďže do našej triedy chodia aj deti, ktoré hovoria iným jazykom, tak nás náš spolužiak Janko naučil zopár slov po španielsky a Mia zas výrazy v rómštine. Bolo náročné si ich zapamätať, no postupne si ich osvojíme v našom cudzojazyčnom slovníku.
28. 9. sme oslávili Svetový deň mlieka na školách. Nielen biele oblečenie bolo pre tento deň typické, ale hlavne chuť mlieka. Dozvedeli sme sa o zvieratkách, ktoré nám dávajú mliečko, o spracovaní mlieka a mliečnych výrobkoch. Mliečko nám veľmi chutilo.

4. 10. sme prišli do školy v oblečení so zvieratkom a aj so svojimi plyšovými kamarátmi. Zvieratká máme radi a tak sme si o nich povedali niečo viac, pozreli sme si zvieratká v prírode a splnili zaujímavé úlohy.
7. 10. bol sladký, ale zdravý deň - Deň medu. Pozreli sme si prezentáciu o včielkach a mede, vyskúšali si včelársky oblek, spoznali pomôcky včelára a nakoniec ochutnali lipový medík. To bola dobrota 😋. A v spolupráci s mestom sme navštívili výstavu, kde sme si svoje vedomosti o mede a včelárstve rozšírili.
11. 10. sme sa vybrali do CVČ v Šuranoch na dopravné ihrisko. Je veľmi dôležité sa naučiť značky a pravidlá a v neposlednom rade bezpečne jazdiť na kolobežke či bicykli. Jazdili sme podľa pravidiel a zjavne bezpečne, keďže sa nám nič nestalo 😉.

Mgr. Lucia Cviková