Deň kariéry v 4.A

V tomto školskom roku sme sa na našej škole rozhodli pre netradičnú formu spolupráce rodiny a školy. Nazvali sme ju „Deň kariéry“. Rodičia či starí rodičia prichádzali do školy a predstavovali nám svoje zamestnania. Alebo sme sa my žiaci vybrali k nim do práce.

Trieda 4. A navštívila v pondelok 4. novembra 2019 detskú očnú ambulanciu pani doktorky MUDr. Aleny Krchňákovej, kde robí zdravotnú sestru mamička našej žiačky Ninky Jamriškovej, Mgr. Janka Jamrišková. V ambulancii nás milo privítali, predviedli nám svoju prácu pri praktických ukážkach. Viacerým žiakom vyšetrili zrak na rôznych moderných prístrojoch.

Žiaci sa predbiehali v tom, kto bude vyšetrený viacerými prístrojmi. Zaujímavá hodina nám veľmi rýchlo ubehla a museli sme sa chtiac-nechtiac vrátiť späť do školy.

Touto cestou sa chceme poďakovať našej mestskej poliklinike za možnosť nahliadnuť k nim bez strachu z toho, čo nás čaká a za milý a ochotný prístup.

Poďakovať by sme sa chceli aj pani Márii Stoklasovej, ktorá je rehabilitačnou sestrou a v triede nám veľmi zaujímavo porozprávala o práci na ich oddelení. Priniesla k nám aj množstvo materiálov, aby mali žiaci lepšiu predstavu, ako pomáha pacientom po úrazoch či operáciách. Žiaci mali veľa otázok, na ktoré dostali aj kvalifikované odpovede.