Výchovný koncert VIA HISTORICA

Hoci je koniec školského roka už predo dvermi, aj v tieto posledné dni sme sa naučili niečo nové. A najmä zaujímavou formou. Zavítali k nám totiž umelci s predstavením Via Historica. Predstavili nám históriu nás, Slovákov, od vpádu Tatárov, cez Jánošíka, panovanie Márie Terézie a jej reforiem. Spoznali sme aj slovenského rodáka Adama Františka Kollára, cisára Jozefa II., zistili sme niečo z obdobia Napoleonových vpádov do Európy. Dozvedeli sme sa zaujímavosti aj z pôsobenia Štúrovcov a o vzniku slovenskej hymny. Páni umelci vedeli zaujať všetky deti a predviedli naozaj výborné výkony, za čom im aj touto cestou ďakujeme.
                                                                           Mgr. Mariana Sádovská