Rozprávková noc na SNP-éčke

24. jún,  piatok. Pre väčšinu koniec týždňa. Ale pre druhákov a tretiakov našej školy začiatok dobrodružstva – prespávačky.    Cieľom tohtoročnej noci bolo spoznávať ľudové rozprávky vo filmovej podobe od bratov Grimmovcov.

Najprv sme spoločne, pomocou hádaniek a indícií, vytvorili mapu, ktorá nám ukázala cestu k pokladu – naše ľudové tradície, kroje, pesničky a tance, ale aj ľudové rozprávky.

Po vyčerpávajúcom pátraní sa deti občerstvili a potom už dostali priestor rozprávky a oddych pri ich sledovaní. Okolo polnoci, tak ako v rozprávke o Popoluške, kúzla a čary rozprávok utíchli a deti už len pokojne snívali až do rána.

V sobotné ráno sme sa rozlúčili opäť o niečo bohatší.
                                                                               Mgr. Zuzana Freyová