Vlastivedná exkurzia v Banskej Štiavnici

Upršané ráno, 8. jún. Kvapky dažďa vyprevádzali žiakov 3. A a 3. B. na cestu do Banskej Štiavnice. Mesto nás však privítalo slniečkom v oblakoch a potulky po starobylej Štiavnici sa začali pri Novom zámku a Piargskej bráne. Naše kroky viedli na Námestie Sv. Trojice. V mineralogickom múzeu si deti zhotovili náramky z minerálov alebo si vyskúšali ich brúsenie. Hravo sme zvládli vychádzku hore kopcom k najstaršiemu tajchu Veľká vodárenská, po Ružovej ulici, okolo Starého zámku aj v Botanickej záhrade. Výdaj energie sme doplnili chutnou pizzou a zmrzlinovým pohárom s horúcimi malinami.         Na záver sme navštívili Banku lásky, v ktorom kedysi žila Sládkovičova Marína. Deti oslovili zaujímavé hovoriace obrazy.

Štiavnica sa s nami nakoniec predsa len rozlúčila dažďom. Ale zážitky z príjemne prežitého dňa v nás zostali.
                                                                               Mgr. Zuzana Freyová