Turisticko-plavecký výcvik Sklené Teplice

Žiaci sa v termínoch  13.  – 15. 6.  (6. B trieda) a 15.  – 18. 6. (6. A trieda) s triednymi učiteľmi zúčastnili turisticko-plaveckého výcviku v Sklených Tepliciach. Absolvovali túry v prostredí Štiavnických vrchov na Kamenné more vo Vyhniach a k asi najbizarnejšiemu hradu Marcus, obec Repište, ktorý má len niekoľko rokov. Navštívili Banskoštiavnickú kalváriu i Banské múzeum v prírode v Banskej Štiavnici, kde si pozreli povrchovú expozíciu s banskými strojmi, pozostatky banských budov a náučnú geologickú expozíciu. Ako skutoční baníci sfárali aj štôlňu Bartolomej oblečení do plášťa a vyzbrojení prilbou i baterkou. Hotel Sitno v obci Vyhne im ponúkol moderné wellness zariadenie aj minigolf. Okrem toho si deti užili opekačku, varenie gulášu i pohybové hry. Dúfame, že deti sa spokojné a plné zážitkov vrátili domov.
                                                                               Mgr. A. Bednárová