Netradicná výtvarná výchova v 1.A

Teplé lúče jarného slniečka v nedávnych dňoch nás lákali von. Preto sme sa rozhodli urobiť si s prvákmi hodinu výtvarnej výchovy nie tradične v triede, ale vonku v školskom areáli, ktorý je naozaj úžasný. Každý žiak tvoril kyticu z jarných kvetov, ktoré si sám nazbieral. Deti ukázali svoje umelecké cítenie. Popri tom sme si povedali názvy viacerých bylín, rozoznávali sme stromy a kry, čím sme si zopakovali aj prvácku prvouku. Hodinu sme ukončili hľadaním vecí rôznych farieb. Deti boli veľmi šikovné a ich bystré oči našli naozaj takmer všetky farby, hoci to vôbec nebolo jednoduché. Už teraz sa tešíme na ďalšiu netradičnú hodinu.
                                                                               Mgr. Mariana Sádovská